אטליז-מעדניית

'ידע הבשרים'

אטליז-מעדניית 'ידע הבשרים' הוקמה בשנת 1999 כשותפות בין מנשה מור ורפי אהרונוביץ', כשהחיבור ביניהם מתאפיין באהבה לאוכל, לאנשים ולהנאות החיים.

ידע הבשרים מתמחה בבשר ברמה הגבוהה ביותר המפורק ומיושן במקום, חלקו בשיטות מסורתיות (יישון יבש בתלייה במקררים) וחלקו בשיטות מודרניות (אחסון באריזת ואקום).

דגש מיוחד מושם על איכות הבשר וטריותו ועל הקפדה על כך שהלקוח יצויד בהוראות מדויקות באשר לאופן הכנת הבשר ובמוצרים משלימים כגון צירים למיניהם, רטבים מעולים, תחמיצים מתוצרת עצמית ועוד. בנוסף, מוצעים במקום עופות וטלאים טריים וכן דגים ופירות ים קפואים.

  רפי בכלבוטק 1/12/10 לצפייה בגודל מלא

על המדפים מבחר מוצרים משלימים מהארץ ומהעולם: פסטות איכותיות, רטבים, כלי בית, מני מתוקים וכן מבחר גדול של גבינות, נקניקים, בשרים מעושנים ויינות.

במקררים מוצגת מחלקה של אוכל מוכן: כבד קצוץ, גפילטע פיש, קרפלעך או חזרת ביתית משובחת - כולם מיוצרים במיוחד עבור המעדניה.

רפי אהרונוביץ', מייסטר בשר

רפי אהרונוביץ', יליד 1956, רכש את אהבת הבשר שלו כבר בימי ילדותו, במסעדות הרומניות והבלקניות שהיו נפוצות אז מאוד. בוגר קורס למייסטרים (אומן בשר) והשתלמויות בישול בארץ ובעולם.

אהרונוביץ' מלווה את ענף הבשר ב-25 השנים האחרונות, משמש כיועץ קולינרי של מועצת הבקר וכן למסעדות ובתי מלון, לימד בתדמור והיה מהראשונים שהתחילו להעביר סדנאות בישול לחובבים.

אהרונוביץ' כתב ב'על המשמר', 'לאשה', 'גלובס', 'יין וגורמה' וכיום בעל טור פעיל באתר ynet, בו הוא מספר על הרפתקאותיו עם משפחתו וחבריו ועל כל הנאות החיים: אוכל טוב, שתיה והרבה בשר.

ב-12 השנים האחרונות, אהרונוביץ' הינו בעליה של מעדניית 'ידע הבשרים' ביחד עם שותפו, מנשה מור.

מנשה מור

מנשה מור, יליד 1954, בוגר קורס ניהול מסעדות בתדמור.

חבר לרפי על שום אהבת האוכל, הנאות החיים והבישול. מנשה מרבה להשתתף בסדנאות בישול, טיולים קולינריים בחו"ל וביקורים ביקבים, ומקפיד להתעדכן בספרות מקצועית. כמו כן הוא פריק של אוכל בריא ואורגני, חובב ספורט ואף פעיל כשופט כדורסל כ-22 שנים.

מנשה ורפי